MSI GeForce RTX 3080 12 GB GPU’lar Avrupa’da Kısa Süreliğine Listelendi

Orijinal RTX 3080 10 GB kartlara kıyasla artırılmış bir GDDR6X bellek havuzuna sahip olan en yeni Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB grafik kartları, kısa bir süreliğine Avrupa’da satışa çıktı. Ancak kartlar, göz açıp kapayana kadar listeden çıkarıldı.

Alman perakendeci Mindfactory, iki farklı MSI ekran kartı listeledi. MSI RTX 3080 Gaming Z Lite Hash Rate (LHR) ve MSI RTX 3080 Suprim X LHR. Kartların başlangıç ​​fiyatları 1699 € (~1926 $) olarak belirlendi. Bu sefer Fransa merkezli başka bir perakendeci de MSI’ın Gaming Z modelini aynı 1699 € fiyatıyla listeledi.

GeForce RTX 3080 12 GB kartları, Nvidia’dan teknik özellikleri ve hatta bir MSRP değeri hakkında resmi bir açıklama olmadan, biraz alışılmadık bir “lansman” yaptı.

Ne yazık ki perakendecilerin hiçbiri 12 GB VRAM ve beklenen LHR kripto para madenciliği sınırlamasının ötesinde kartların özelliklerini listelemedi. Bu, yaklaşık iki ay önce başlayan bir süreç olan yeni Nvidia ekran kartıyla ilgili sızıntılar ve söylentiler yoluyla kamuoyuna açıklananlar dışında hâlâ bir bilgi olmadığı anlamına geliyor. Doğal olarak, bu şu anda elimizdeki tek şeyin söylenti özellikleri olduğu anlamına geliyor.

Kaynak: 
Tom's Hardware

Yazar Hakkında

Back To Top