Sonunda! Windows 95 zamanından kalan simgeler tarih oluyor

Microsoft, önümüzde ki yıl yayınlayacağı 21H2 (Sun Valley) güncellemesinde bir değişiklik daha yapıyor. Belki birçok Windows 10 kullanıcısının varlığından bile haberi olmadığı eski Windows simgeleri nihayet tarih oluyor!

Çoğu Windows sürümünün uzun bir zamandır Shell32.dll kütüphanesinde eski simgeler halen duruyordu. Yukarıda ki resimde artık bu durumunun değiştiğini fark edebiliyoruz. Özellikle hazırda beklet, disk simgeleri ve ağ simgelerinin yenileriyle değiştirildiği gözüküyor.

Microsoft, önümüzde ki yıl çıkaracağı 21H2’de büyük arayüz değişiklikleri planlıyor. Bu bağlamda da arayüz anlamında şu an bile birçok köklü değişiklik olmaya başladı. Hatta geçtiğimiz haftalarda bazı sistem ikonlarının da değiştiğine şahit olmuştuk. Bu ikon değişiklikleri ile ilgili henüz Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. 21H2 güncellemesinin ne zaman çıkacağı ise henüz bir muamma.

Yazar Hakkında

1999 yılından beridir donanım ve yazılım ile uğraşıyor. İlk olarak abisinin yanında bu işlere merak salan PossibleTurco zaman içerisinde kendini geliştirerek birçok bilgi edindi. Bu bilgilerini ise yeni yeni insanlara sunuyor. Yardımsever ve heyecanlı bir insandır.
Back To Top