Apple App Store, Güney Kore’de Alternatif Ödeme Sistemlerini Kabul Edecek

Eylül ayında Güney Kore, uygulama mağazası operatörlerinin üçüncü taraf ödeme sistemleri sunmasını gerektiren bir yasa çıkardı. Apple, uyumluluk planlarını sunarak Kore İletişim Komisyonu (KCC) ile bir çözüm bulma planlarını hayata geçirdi. Yonhap News Agency’ye göre, yeni politikanın ne zaman yürürlüğe gireceği ve yeni ödeme seçeneğiyle hangi hizmet ücretinin alınacağı konusunda kesin bir tarih yok.

Apple, Kore yasalarına büyük saygı duyuyor ve ülkenin yetenekli uygulama geliştiricileriyle güçlü bir işbirliği geçmişine sahip. 
Koreli kullanıcılarımıza fayda sağlayacak bir çözüm üzerinde KCC ve geliştirici topluluğumuzla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.
App Store’u, kullanıcılarımızın sevdikleri uygulamaları indirmeleri için güvenli ve güvenilir bir yer tutarak çalışmalarımıza her zaman rehberlik edeceğiz. 
– Apple resmi açıklaması

Apple’ın yeni ödeme seçenekleri, uygulama satışlarında ve uygulama içi satın almalarda geçerli %30 App Store vergisine kıyasla daha düşük bir servis ücreti sunmalı. KCC, birinci taraf uygulama içi ödeme sistemlerine alternatifler sunarak yeni yasaları zorunlu kılmadıkları takdirde uygulama mağazası operatörlerine ceza kesmeyi planladığını zaten duyurdu.

Kaynak: 
GSMArena

Yazar Hakkında

Back To Top