Horizon Call of the Mountain, PSVR 2 İçin Özel Olarak Duyuruldu

Sony’nin CES 2022 basın toplantısında şirket, PlayStation bölümünden yeni bilgiler duyurdu. Bu, PSVR 2 ile ilgili yeni bilgilerin yanı sıra yeni nesil cihaz için özel olarak geliştirilen yeni bir Horizon VR oyununu da içeriyor.

Horizon Call of the Mountain, öncelikle VR oyunlarına odaklanan ve yakın zamanda Sony tarafından satın alınan İngiliz oyun geliştiricisi Guerrilla ve Firesprite tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni bir oyundur.

Herhangi bir çıkış tarihi paylaşılmamış olsa da, YouTube açıklaması oyun hakkında bazı ek bilgiler paylaştı ve Horizon Call of the Mountain’ın “donanım teknolojisini, yeniliği ve oynanışı zorlamak için tasarlanmış benzersiz bir deneyime yeni bir daldırma seviyesini kucaklayacağını” belirtti. 

Ayrıntılar az olsa da Horizon Call of the Mountain, PSVR 2 başlığı için duyurulan birçok yeni özelliği muhtemelen kullanacak. Buna yepyeni OLED ekranlı yeni 4K HDR görseller ve 110 derecelik görüş alanı, VR başlığındaki entegre kameraları kullanarak içten dışa izleme ve göz izleme, kulaklık geri bildirimi ve 3D Sesi birleştiren yeni bir Sense Teknolojisi dahildir. PSVR 2 ayrıca cihaz içinde, kullanıcıya fiziksel geri bildirim sağlayan yerleşik bir motor içerir.

Duyuru, Horizon: Forbidden West’in bir aydan biraz fazla bir süre içinde PS4 ve PS5’e gelecek olan sürümüyle aynı zamana denk geliyor.

Kaynak: 
IGN

Yazar Hakkında

Back To Top