Oppo Find X4 ve Redmi K50’nin MediaTek Dimensity 9000 Kullanacağı Doğrulandı

MediaTek geçen ay Dimensity 9000’i tanıttı ve bugün şirket, bu çiple gelecek ilk telefonlardan bazılarını açıkladı. 4nm süreci üzerine üretilen çip Oppo, vivo, Xiaomi ve Honor tarafından kullanılacak. Dört şirket de 2022’nin ilk çeyreğinde Dimensity 9000 ile yeni bir telefon piyasaya sürecek.

Oppo Find X4, Redmi K50 phones to have Dimensity 9000 chipset, Mediatek confirms
Kaynak: GSMArena

Oppo Başkan Yardımcısı Henry Duan, bir sonraki Find X amiral gemisinin Dimensity 9000 ile piyasaya sürülecek ilk amiral gemisi olacağını açıkladı. X4 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1’e sahip olacağına dair bir onay olduğundan, muhtemelen Find X4’ten bahsediyor.

Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Redmi Lu Weibing Genel Müdürü, çipin Redmi K50 serisinde kullanılacağını doğruladı. Belirli bir model hakkında bilgi vermedi ancak K50 Gaming sürümünün Dimensity 9000’i destekleyen sürüm olmasını bekliyoruz.

Honor ve vivo da piyasaya çıkaracakları cihazları tam olarak açıklamadı ancak her iki marka da yeni nesil amiral gemisi 5G cep telefonlarının “5G uygulamaları ve yenilikleri konusunda sınırları zorlamak” için “benzeri görülmemiş performans” sağlayacağına söz verdi.

Kaynak: 
GSMArena

Yazar Hakkında

Back To Top